İLK DERSİMİZ "EGZERSİZ"  
İLK DERSİMİZ

İLK DERSİMİZ "EGZERSİZ"

Aydın Ahmet Şerif Sanlı Ortaokulu öğrencileri, güne okul bahçesinde müzik işliğinde egzersiz yaptıktan sonra başlıyor. 

Okuldaki 670 öğrenci, beden eğitimi öğretmeni Hasibe Koğar´ın öncülüğünde okul bahçesinde toplanarak, derse girmeden önce egzersiz yapıyor.
 
Hazırlıklar dahil yaklaşık yarım saat müzik eşliğinde egzersiz yapan öğrenciler, hayli neşeli geçen spor hareketlerinin ardından sınıflarına giriyor.  Egzersize öğretmenler de katılıyor. Sabah sporundan mutlu oldukları gözlenen öğrenciler, haftanın birkaç günü gerçekleştirilen bu etkinliğin her gün yapılmasını istiyor. 
 
Egzersizlerin öğrenci-öğretmen hep birlikte yapıldığını ifade eden Okul Müdürü Özcan Kardeş, "Çocuklarda bir sinerji oldu, şu anda öğrencilerin okulda en sevdiği etkinliğin başında sabah sporu geliyor. Program başta haftanın bir günü yapılıyordu ancak yoğun talep olunca bunu artırdık. Şimdi her gün yapmayı planlıyoruz." diye konuştu. 
 
"Güne pozitif başlamalarını istedik"
Beden eğitimi öğretmeni Koğar da uygulamayla, öğrencilerin hem sağlıklı hem de derslere daha enerjik girmelerini amaçladıklarını ifade etti. 
 
Sabah sporunun insan sağlığı açısından çok önemli olduğuna işaret eden Koğar, "Öğrencilerimizin daha zinde daha pozitif, güne başlamalarını istedik. Beklediğimizden çok daha iyi neticeler aldık. Öğrencilerimiz artık derslerine daha konsantre olduklarını söylüyor. Tüm öğrencilerin katılımı bizleri daha da mutlu etti." dedi.
 
"Bu proje enerjimizi artırdı"
Öğrencilerden Nilay Sarkuş ise okuldaki en sevdiği etkinliğin bu olduğunu belirterek, artık sınıfa daha enerjik girdiklerini dile getirdi. Elif Karaman da "Yaklaşık yarım saat süren müzikli egzersiz motivasyonumuzu artıyor. Derslere daha iyi katılım sağlıyoruz. Bu proje enerjimizi artırdı. Artık dikkatimi derste daha fazla topluyorum." şeklinde konuştu.

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.